Całoroczne domy z bali drewnianych

Proponowane przez nas domy z bali nie wymagają dodatkowego ocieplenia, dlatego służą do całorocznego zamieszkania. Ich specjalne właściwości powodują, że w okresie jesienno-zimowym utrzymują ciepłą temperaturę, zaś w okresie letnim zachęcają przyjemnym chłodem. Budowa drewnianego domu z bala to dobra decyzja zarówno dla osób, które chcą stworzyć klimatyczne, całoroczne miejsce pod wynajem, jak i dla tych, którzy jeszcze zastanawiają się nad budową domu murowanego — np. młodych małżeństw. Jeżeli chodzi o dom drewniany z bali całoroczny, to jego cena pod klucz jest znacznie niższa od murowanego, a nowoczesny i oryginalny styl potrafią pozytywnie zaskoczyć.

Stawiając na zdrowie oraz naturę i wybierając gotowe, nowoczesne domy z bali drewna całoroczne, dostajecie też Państwo krótki czas oczekiwania na zakończenie budowy, wsparcie merytoryczne oraz pomoc na każdym etapie, a co najważniejsze — najtrwalszy materiał i stabilną konstrukcję. Jako producent domków drewnianych z bali całorocznych oferujemy zastosowanie różnych gatunków drewna. Elewacja może być wykonana m.in. z modrzewia lub cedru syberyjskiego. Do wyboru jest także świerk syberyjski. Producenci domów z bali powinni zapewniać swoim klientom najwyższy standard współpracy, dlatego my wyprzedzamy inne firmy budujące domy z bali drewna, oferując wysoką jakość oraz gwarancję na lata.

całoroczny dom z bali

Cedr syberyjski — drzewo idealne pod dom z bali

Drewno cedru syberyjskiego jest unikalne pod względem właściwości leczniczych. Wydziela olejki eteryczne oraz fitoncydy, które zabijają bakterie patogenne (chorobotwórcze) i odstraszają szkodliwe owady. Właśnie dlatego powietrze w lasach cedrowych jest świeże i zdrowe. To samo dzieje się, jeżeli chodzi o domek drewniany z bali z cedru syberyjskiego. Jego wnętrze jest bezpieczne, a także korzystne dla naszego organizmu.

Mieszkańcy Uralu, Syberii, Europejskiej Północy znali lecznicze właściwości cedru i przez całe wieki wykorzystywali go w leczeniu wielu dolegliwości. Z igliwia sporządzali zasobny w witaminy napój, żywicą leczyli rany oraz wrzody, a z orzechów otrzymywali cenny olej roślinny, który oprócz odżywczych, posiada również i lecznicze właściwości. Przygotowane z jąder orzecha cedrowe „chude mleko” wykorzystywano do leczenia gruźlicy, zapalenia płuc, chorób nerek, nerwic. W odróżnieniu od przybyszy ludność miejscowa Syberii nigdy nie chorowała na szkorbut.

Na naszej planecie naliczono około 600 rodzajów roślin iglastych. Najważniejsza i najbardziej reprezentatywna ich rodzina to sosnowate: sosny, świerki, jodły, modrzewie. Do tej rodziny należy również syberyjski cedr. Biolodzy nazywają go syberyjską cedrową sosną. Są to gatunki drzew, które najczęściej wykorzystują producenci domów drewnianych całorocznych. My także stosujemy te surowce. To dzięki nim powstają tak nowoczesne i klimatyczne domy drewniane, których nie powstydziłby się żaden producent.

Cedr, modrzew i świerk syberyjski — wykonamy domy z różnych gatunków drewna

Nasze biuro projektowe jest w stanie wykonać domek z bali 35 m2 z dowolnie wybranego z naszej oferty gatunku drewna. Przygotowujemy także elewacje drewniane m.in. z takich surowców jak: modrzew syberyjski, świerk syberyjski oraz cedr syberyjski. Gotowa elewacja wygląda naturalnie, a jej cena zależna jest od m2 powierzchni. Współpracują z nami różne firmy budujące domy drewniane całoroczne, dlatego że dostarczamy najtrwalsze i najbardziej ekskluzywne gatunki drewna. Wykorzystujemy technologię, dzięki której budowa domu z bali drewnianych pod klucz zajmuje niewiele czasu, a efekt naszych prac można podziwiać przez wiele lat.

Żadna z naszych konstrukcji nie uległa zniszczeniu mimo upływu czasu, a także pod wpływem skrajnych warunków atmosferycznych, które towarzyszyły w niejednym procesie, jakim była budowa domu drewnianego z bali. Na szczęście cedr syberyjski — surowiec, z którego najczęściej tworzymy domki drewniane, charakteryzuje się dużą izolacyjnością oraz doskonale sprawdza się w mroźnych warunkach, nawet przy temperaturze do -50ºC. Jeżeli interesuje Państwa budowa domku z drewna lub chcą Państwo dowiedzieć się więcej, jak wygląda jego produkcja — zapraszamy do kontaktu. Nasza firma budująca domy z bali z chęcią odpowie na wszystkie pytania i zaproponuje korzystny wariant konstrukcji.

Domki z bali całoroczne tworzymy z drewna najwyższej jakości potwierdzonego certyfikatami PEFC oraz FSC®. Dzięki temu mamy pewność, że surowiec był produkowany i przetwarzany zgodnie z przepisami UE. Nawet decydując się na import drewna z Kazachstanu lub innych krajów, z którymi współpracujemy, zawsze bierzemy pod uwagę Państwa przyszły dom i bezpieczeństwo jego mieszkańców — bez względu na to, czy budowany jest on z takiego drewna jak modrzew, świerk, czy cedr syberyjski.

Zapraszamy do kontaktu

Kontakt